Nejlepší místa k nalezení udržitelných svatebních šatů a obleků

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Pokud jste ekologicky uvědomělý pár, možná si uvědomujete, jaký obrovský dopad mohou mít svatby na přírodu. Možná jste se rozhodli pro netradiční svatbu, abyste snížili množství odpadu a uhlíkovou stopu svého dne, ale uvažovali jste o hledání udržitelných svatebních šatů a obleků?

Vyrábět nové oděvy, které se nosí pouze jednou z neudržitelných materiálů, může být škodlivé pro naši úžasnou planetu. Takže zde jsou mé návrhy a doporučení, kde si nejlépe pořídit své udržitelné svatební šaty nebo oblek a přitom vypadat úžasně!

Stylové a udržitelné možnosti svatebních šatů

Svatební šaty si většina lidí oblékne jen jednou a někdy ani na celý den! Chcete vypadat a cítit se skvěle, ale proč to trochu nevrátit životnímu prostředí výběrem jedné z těchto udržitelných a ekologických možností?

Jednou z možností je zvážit zapůjčení svatebních šatů. Je to levnější než nákup a nebudete přispívat na stavbu zbrusu nového oděvu, který nemusí být vyroben z udržitelných materiálů! Pokud si chcete koupit své oblečení, zde je několik příkladů udržitelnějších svatebních šatů.

Udržitelné, recyklované a upcyklované materiály

Svatební šaty lze vyrobit z celé řady různých materiálů. Vyrábí se různými způsoby, z nichž každý má jiný dopad na životní prostředí. Materiály, které obsahují plasty, jako je polyester, nylon, akryl a polyamid, mohou mít vliv na svou výrobu, ale také na uvolňování mikroplastů. Když šaty doslouží, je nepravděpodobné, že by se materiál rozbil.

Zatímco pěstování přírodních materiálů, jako je bavlna, může být extrémně náročné na vodu, a pokud nelze organické materiály pěstovat za použití obrovského množství pesticidů. Někdy mohou mít tyto materiály také vysokou uhlíkovou stopu prostřednictvím svého dodavatelského řetězce. Plodiny mohou být pěstovány v jedné zemi, přepraveny do jiné, aby byly vyrobeny z látky a poté odeslány do konečného místa určení, kde se z nich vytvoří produkt.

Při nákupu udržitelných svatebních šatů se ujistěte, že se ptáte, z jakého materiálu jsou vyrobeny a kde byly vyrobeny, nebo se můžete podívat na některé z různých možností níže.

Svatební šaty z konopného hedvábí

Tyto svatební šaty z konopného hedvábí na Etsy jsou skvělým příkladem toho, jak svatební návrhář používá netradiční látky k vytvoření udržitelných řešení. Konopí roste udržitelněji než tradiční materiály, bez potřeby pesticidů, a je také biologicky odbouratelné. Můžete nahrát své míry a nechat si šaty ušít na míru, stejně jako ve svatebním butiku!

Cena – 2 134,32 USD Nakupujte nyní

Svatební šaty z organické bavlny

Dalším skvělým svatebním návrhářem na Etsy je Sister Organics. Všechny jejich svatební šaty jsou vyrobeny z organické bavlny, takže víte, že byly vyrobeny bez pesticidů. Vyrobené návrhářkou Natalie mají velkou škálu zábavných a bezstarostných možností, které jsou ideální pro nevěsty, které chtějí něco mimo krabici. Mají také některé úžasné dvoudílné sady svatebního oblečení, které jsou ideální pro dobrodružné nevěsty, které hledají jiný vzhled útěku.

Cena – 200 – 700 USD – Nakupujte nyní

Svatební šaty vyrobené z recyklovaných materiálů

Rekultivované, znovu použité nebo mrtvé látky jsou skvělou volbou pro nevěsty, které hledají udržitelnou možnost a zároveň chtějí jít po tradiční látce. Jsou to látky, které by jinak šly do odpadu. Ať už jde o odřezky z jiných větších projektů, šaty, které jsou nepoužité, nebo materiál, který již není možné prodat jiným prodejcům.

Christy Dawn

Jeden skvělý návrhář, který používá mrtvé zásoby, je Christy Dawn. Používá také další udržitelné látky včetně organické bavlny, regenerační bavlny a regenerační hedvábné bavlny, což vám umožňuje filtrovat vyhledávání podle typu materiálu. Otevření regenerační farmy v Indii na pěstování bavlny na kusy. Pokud hledáte pro svou svatbu něco méně „svatebního“, může to být dobré místo, kde to zkusit!

Cena – 600 – 2400 USD – Nakupujte nyní

Kimmy

Návrhářka Etsy Kimmi vytváří alternativní, náladové a často retro návrhy s použitím látek, které sbírala v průběhu let, a dává tak starým látkám nový život. Její šaty jsou jedinečné kousky, ideální pro nevěsty, které hledají udržitelný a zcela jedinečný vzhled.

Cena – 300 – 800 USD – Nakupujte nyní

Viskózové svatební šaty

Viskóza, také známá jako Rayon, je umělé celulózové vlákno vyrobené z dřevité buničiny. Reformation používá tuto látku pro většinu svých linií a já tyto styly naprosto miluji. Zajišťují také, že dřevní hmota pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů, a sdílejí rozpis dopadu jednotlivých šatů – vedle detailů produktu a střihu, což nevěstám usnadňuje informované rozhodnutí.

Cena – 300 – 500 $ – Nakupujte nyní

Svatební šaty vyrobené z recyklovaných plastových lahví

Rolling in Roses sami sebe popisují jako “bezstarostné šaty pro nevěsty mimo vyšlapané cesty” poskytující svatební šaty šetrné k životnímu prostředí v řadě úžasných vzorů, které by byly ideální pro jakýkoli útěk. Nabízí tři různé řady s použitím různých materiálů včetně organické bavlny, saténu a často používají recyklované tkaniny. Absolutně miluji design těchto šatů “The Nightingale” vyrobených z recyklovaných plastových lahví.

Zde najdete jejich obchodníky.

Second Hand zaujímá první místo

Pokud si nechcete půjčovat, ale chtěli byste si vyzvednout hotové udržitelné svatební šaty, zvažte nákup něčeho oblíbeného nebo vintage. Jak jsem již zmínila, většina lidí nosí své svatební šaty jeden den (a někdy ani celý den!), takže pokud si koupíte z druhé ruky, je pravděpodobné, že jsou stejně v top stavu. A pokud se chystáte na dobrodružství v šatech, budete se méně bát, že je poškodíte.

Etsy je dobré místo, kde hledat použité svatební šaty, jako je příklad níže, ve kterém prodejce uvádí, že měla šaty na sobě pouze 6 hodin! Můžete také vyzkoušet eBay a můžete najít několik skvělých návrhářských možností za skutečně výhodnou cenu. Dobré chemické čištění a můžete jít.

Na Nearly Newlywed jsou také skvělé přednošené šaty, jako jsou tyhle značkové, které jsem vybrala zde. Můžete také najít Vera Wang, Carolina Herrera a mnoho dalších za skvělé ceny.

Bývalé vzorové šaty

Webové stránky jako Nearly Newlywed také skladují spoustu ex-vzorkových kousků, což je skvělý způsob, jak si koupit udržitelné svatební šaty, protože nepřispíváte k výrobě nových oděvů. Zabraňuje také jejich vyhazování a poškozování životního prostředí tím, že sedí na skládce! Nejlepší část? Najdete tam opravdu úžasné designové značky za úžasné ceny, jako jsou tyto níže.

Na Still White také najdete řadu vzorových, použitých, jednou nošených a nikdy nenošených svatebních outfitů. Pokud uvažujete o méně udržitelných svatebních šatech, udržitelnějších svatebních JUMPSUIT, zde jsou některé z mých oblíbených. Občas se zde objeví věci, které nebyly nikdy nošeny a majitel si to rozmyslel, stejně jako prostřední overal níže!

Udržitelné svatební obleky

Ženichové a mládenci si mohou své oblečení pronajímat již dlouhou dobu a není to tak neslýchané, jak by mohlo být pro nevěsty půjčování svatebních šatů. Pronájem obleků může být skvělý způsob, jak omezit dopad, pokud se jedná o typ vzhledu, který budete chtít nosit pouze na svatbu.

Můžete najít místa, kde si můžete pronajmout obleky od většiny krejčích, stejně jako od značek jako Yardsmen a Moss Bros. Pokud se snažíte minimalizovat svůj dopad, pak nejlepší možností je najít si místo k pronájmu, které je pro vás místní. Což snižuje cestovní emise oděvu a vy budete vědět, že peníze, které utratíte, jdou do místní firmy.

Je také možné pořídit svatební obleky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Snižte svůj dopad tím, že si koupíte ex-pronájem nebo použité obleky od společností jako eBay a Etsy. Pokud si chcete pořídit nový oblek, vyberte si takový, který pravděpodobně budete chtít nosit znovu, a přemýšlejte o materiálech, ze kterých je vyroben.

Zatímco udržitelných obleků je stále málo a může být těžké je najít, sepsal jsem seznam několika skvělých možností, které pokrývají řadu materiálů, stylů a rozpočtů. Zde je několik možností:

Pánské obleky vyrobené z recyklovaných materiálů

Moss Bros začali uvádět na trh svou řadu ekologických obleků vyrobených ze směsi vlny a recyklovaného polyesteru. S řadou různých stylů si určitě najdete něco, co se vám bude líbit.

Cena – 500 $ – Nakupujte nyní

Novou značkou, na kterou je třeba dávat pozor v etickém pánském oblečení, je Tranzend – pyšní se tím, že jsou funkční i etické, a popisují své obleky jako první „nepromokavé, protizápachové, ultra-strečové, nemačkavé, vysoce prodyšné a chráněné proti UV záření. dvoudílný oblek“. Vyrobte si dokonalý oblek na cesty nebo na sjezdovky. Kromě funkčnosti mají také uhlazený moderní styl a jsou vyrobeny ze směsi recyklované kávové sedliny a plastových lahví.

Cena – 570 $ – Nakupujte nyní

Pánské obleky vyrobené z konopí

Na Etsy existuje řada udržitelných variant obleků v řadě různých látek a stylů. Včetně obleků vyrobených z konopí od DeIONESCU. Jejich obleky vyrobené ze 100% konopí jsou skvělou volbou pro páry, které se chtějí ve svém oblečení vyhnout tkaninám na bázi plastu.

Cena – 400 – 500 $ za bundu – Nakupujte nyní

Pánské obleky vyrobené z bambusu

Další skvělou přírodní látkou je bambus. Bambus je také veganská varianta a může mít mnohem menší dopad na pěstování než bavlna. Pokud sídlíte ve Velké Británii a hledáte bambusový oblek, King&Allen má širokou škálu stylů, které vám ušijí na míru. Pro páry sídlící v USA má Brave Gentleman podobnou nabídku obleků, které jsou také na zakázku.

Cena – King&Allen 955 $ Statečný gentleman 2500 $

Neformální pohled na váš útěk

Stejně jako obleky, pokud pro svůj útěk (nebo jeho dobrodružnou část) hledáte více oblečený vzhled. Možná budete chtít zvážit, zda se neobejdete ve funkčním a stylovém vybavení od Brothers We Stand. Odhodlání vyrábět udržitelné kusy, které jsou odolné, Brothers We Stand usnadňuje zákazníkovi zjistit o udržitelnosti. Každý produkt zobrazuje více informací o látce a způsobu výroby. Miluji jejich sračky a chino kalhoty pro vzhled, který je elegantní a zároveň praktický v horách.

Genderově neutrální udržitelné svatební obleky

Přestože je nabídka udržitelných pánských obleků omezená, stále více značek ustupuje od genderových norem a začleňuje do toho udržitelnost.

Wildfang

Wildfang vytváří vzhled, který je svěží a jedinečný. Vytváření oblečení, které je praktické – čtěte kapsy, do kterých můžete věci skutečně strčit – a také navržené tak, abyste vypadali a cítili se neuvěřitelně. Mají také několik závazků v jádru svého podnikání, včetně: inkluzivity, udržitelnosti a vracení. Značka je na dobré cestě stát se klimaticky neutrální v roce 2022.

Cenové rozpětí: 300–400 USD – Nakupujte nyní

Více genderově neutrálního svatebního oblečení najdete zde.

Další tipy na udržitelnější svatbu najdete na mém blogu o ‘Leaving No Trace’. Je tam spousta tipů, které vám pomohou prožít úžasný den a zároveň snížit váš dopad na planetu, kterou tak rádi prozkoumáváme!

Uložit tento příspěvek

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.