Jak naplánovat svatbu v lyžařském středisku v Evropě v roce 2022

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Zabíjí vás představa, že utratíte své těžce vydělané dolary za svatbu, když byste je mnohem raději utratili za skvělý lyžařský výlet? Cítím tě! Po mém prvním snowboardovém výletu do francouzských Alp jsem byl tak závislý na horském životě, že jsem se vrátil do Anglie a dal výpověď v práci a skočil do letadla do rakouských Alp, abych strávil zimní sezónu v lyžařském středisku. Když je vaším vrcholem roku vaše každoroční pouť na sjezdovky, je těžké si představit, že byste své úspory utratili za něco jiného, ​​zvláště za svatbu. ALE nemusí to být volba mezi jedním nebo druhým. Co kdybyste si mohli naplánovat zimní svatbu ve svém oblíbeném lyžařském středisku v Evropě? No, hádejte co – ABSOLUTNĚ MŮŽETE! A já vám ukážu jak.

Jak naplánovat zimní svatbu lyžařského střediska v Alpách

Které lyžařské středisko?

Pravděpodobně bude pár faktorů, které budou klíčové při rozhodování, které lyžařské středisko je ideální místo pro vaši zimní svatbu. Věci, které budete chtít zvážit, budou pravděpodobně zahrnovat:
1. Jak snadné je se tam dostat?
2. Můžeme/chceme zde mít legální svatbu?
3. Náklady s tím spojené
4. Existují aktivity pro nelyžaře?

Lyžařská Střediska V Rakousku

Mayrhofen/Zillertal
Zell Am See / Kaprun
Kitzbühel / Kirchberg
Obergurgl / Sölden
Svatý Anton / Lech
Innsbruck / Stubai
Pitztal

Lyžařská Střediska Ve Švýcarsku

Wengen
Grindelwald
Zermatt
Svatý Mořic
Davos
Engelberg
Verbier

Lyžařská Střediska V Itálii

Údolí Aosty
Val Gardena
Cortina d’Ampezzo
Courmayeur
Alta Badia
Livigno

Lyžařská střediska ve Francii

Val-d’Isère
Chamonix
Méribel / Val Thorens
Morzine
Alpe d’Huez

Pro další informace o svatebních místech a svatebních plánovačích v Alpách,
podívejte se na toto Průvodce plánováním svatby v Alpách

Seefeld Svatební polibek nevěsty a ženicha pod lanovkou, která dopravuje hosty nahoru na sjezdovku od Wild Connections Photography

Kdy je nejlepší naplánovat lyžařskou svatbu?

Bohužel kvůli změně klimatu je stále obtížnější předvídat roční období. Když píšu tento příspěvek, je v rakouských Alpách polovina listopadu, hory jsou bílé a já už mám za sebou první lyžařský den zimní sezóny. ALE ne vždy to tak je. V posledních letech přichází zima pozdě. Extrémně pozdě. Už není samozřejmé, že Vánoce a Nový rok v Alpách budou bílé, takže od poloviny ledna do poloviny dubna budete mít ty nejlepší šance na skvělé lyžařské podmínky.

Termíny, kterým se v zimní sezóně vyhnout

Únor březen:

I když se můžete přiklánět k názoru, že půlsemestrální týden ve Spojeném království v únoru může být také týdnem, kterému je třeba se vyhnout, není tomu tak vždy. Nejrušnější týdny, kterým je třeba se během lyžařské sezóny vyhnout, jsou týdny, které se shodují s Faschingem (karnevalem). Toto období před půstem se shoduje s rakouskými, švýcarskými, německými, nizozemskými a belgickými svátky (ačkoli jen zřídka svátky ve Spojeném království) a v lyžařských střediscích je vždy neuvěřitelně rušné. Pokud si nejste jisti, kdy je období karnevalu, vyhledejte například Fasching 2022/2023.

Další termíny, kterým se vyhnout:

Některá lyžařská střediska hostí velké festivaly, jako je Snowbombing v rakouském Mayrhofenu a Tomorrowland Winter v Alpe d’Huez ve Francii. Pokud hledáte pro svou svatbu nenápadné prostředí, vyhnout se těmto střediskům/termínům je nejlepší způsob, jak jít.

Bec a Dan pózují s lyžemi ve sněhu na svatební den v Rakousku

Svatební logistika lyžařského střediska

Jak vybrat místo lyžařské svatby

Výběr správného místa pro vaši svatbu v lyžařském středisku může mít určité logistické problémy, které nepřicházejí s průměrným místem svatby. Některá z nejunikátnějších a nejautentičtějších míst, která vám dodají atmosféru rustikální lyžařské chaty, jsou na těch nejúžasnějších místech, obvykle na hoře uprostřed lyžařského střediska. Takže plánování, jak tam všechny dostanete (a zase domů), může být největší výzvou. Dostat se tam může být docela jednoduché, pokud všichni lidé, které zvete, umí lyžovat nebo jezdit na snowboardu, ale často je největším problémem dostat všechny zpátky dolů. Většina lyžařských vleků se zavírá mezi 16:00 a 17:00, což znamená, že pokud chcete, aby večírek ve vašem horském svatebním místě pokračoval až do večera, budete muset najít alternativní způsob, jak se vrátit dolů. Různá místa mají různé možnosti, od zaplacení večerní jízdy na lyžařském vleku až po ski-doo nebo sjezdovku, aby se všichni přepravili zpět dolů. Jedna věc, na kterou budete muset myslet při výběru místa na hoře, jako je tato, je, že každý bude muset odejít ve stanovený čas, nejen když bude unavený a připravený jít domů. To bude také případ vašich prodejců – možná je budete muset nechat zapnuté déle, protože se nemohou dostat dolů, dokud není zajištěna první přeprava.

Nevěsta a ženich na sjezdovce

Jak vyrazit na lyže nebo snowboard ve svatebním oblečení

1. Ujistěte se, že kupujete oblečení, které vám umožní pohybovat se snadno

Při výběru svatebních šatů mějte v koutku mysli, že v nich možná budete chtít vyrazit na svah. Když lyžujete nebo jezdíte na snowboardu, jste většinou velmi aktivní v pohybu, takže stejně jako chcete oblečení, které vás nebude omezovat na parketu, myslete také na to, jak se pohybujete na lyžích a jestli to zvládnete. udělat to snadno.

2. Pro snowboardisty

Přemýšlejte o tom, jak široký je váš postoj. Dívkám mohou těsně vypasované šaty nebo chlapům těsnější kalhoty bránit v tom, abyste mohli stát ve svém obvyklém širším postoji, takže si to při nákupu svatebního oblečení vyzkoušejte. Pokud jde o nevěsty, pravděpodobně budete chtít přehodnotit, zda mít na svatebních šatech vlečku, protože by se vám mohla zaseknout pod prknem pokaždé, když se vydáte na zatáčku u paty.

3. Prozkoumejte situaci výtahu

Sedačkové lanovky nebo lanovky jsou vždy vhodnější než vleky, protože jsou nejen pohodlnější, ale je zde menší šance, zejména pro nevěstu, že šaty do něčeho zapadnou.

4. Nezapomeňte na příslušenství

I když se vám možná nebude chtít nasazovat helmu a brýle, nezapomeňte si přibalit alespoň sluneční brýle, pokud bude i jen trochu slunečno, protože není nic horšího než sněhová slepota. A nezapomeňte si přibalit pár ponožek, aby se vám nedělaly puchýře, a mějte po ruce bundu pro případ, že byste se potřebovali zakrýt a udržet se v teple.

5. Požádejte kompetentního přítele/člena rodiny, aby přišel

Pokud máte bundu, kytici nebo cokoliv jiného, ​​co si chcete vzít s sebou na natáčení, ale možná je nenosíte po celou dobu, mít na svatební hostině schopného lyžaře nebo snowboardistu, který umí věci označovat a držet, může být opravdu ochotný.

A nezapomeňte na skipasy!

Lyžařská a snowboardová svatba v Rakousku od Wild Connections Photography

Kliknutím na níže uvedené odkazy získáte skutečnou svatební inspiraci v zimním lyžařském středisku

Svatba v Kitzbuhelu na Bichl Alm
Intimní svatba v iglú v Mayrhofenu
Svatba na Hahnenkammu v Kitzbühelu
Snowboardová svatba v Zell Am See
Svatba inspirovaná apres-ski v Jochbergu

Jste připraveni začít plánovat zimní svatbu v Alpách?

Připnout tento příspěvek
Jak naplánovat zimní svatbu v lyžařském středisku v Evropě Pinterest Graphic

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.