Svatby v destinaci – 7 tipů pro výběr svatební kytice

Blog Destination I Do


Palladium - 970x90

Úterý 26. července 2022

Slova Kinsleyho Browna

Fotografie s laskavým svolením Various

Věděli jste, že květiny byly synonymem pro svatby od římských dob, kdy nevěsty nosily girlandy na znamení nových začátků? Svatební kytice se ale prosadily až ve viktoriánské době. Když se královna Viktorie provdala za prince Alberta, nosila malou kytičku sněženek. Hrají důležitou roli ve vašem svatebním dni a hrají ústřední roli ve vašich svatebních fotografiích.


Fotografie: James & Jess // Floral and Design: Tyler Speier Events

Květiny ve vaší svatební kytici jsou tím nejhezčím způsobem, jak do jednání vnést barvu a vůni. Níže odborníci na Ash Barton sdíleli své tipy pro výběr dokonalé kytice:

Než si vyberete kytici, najděte si své svatební šaty.

Styl svatební kytice, který si vyberete, bude opravdu záviset na tom, jak vypadají vaše šaty. Takže ještě předtím, než budete přemýšlet o objednání květin, ujistěte se, že jste si již vybrali šaty. Styl a tvar kytice musí doplňovat styl a tvar vašich šatů a neměly by skrývat siluetu nebo působit nevyváženě. Když se poprvé setkáte nebo mluvíte se svým květinářstvím, ujistěte se, že máte po ruce obrázek svých šatů.

Zamyslete se nad tvarem a velikostí svatební kytice.

Svatební kytice přicházejí ve všech tvarech a stylech od malých póziček ve stylu královny Viktorie až po velké, přetékající kytice, které se prakticky vlečou až k zemi. Mezi nejoblíbenější styly patří:


Fotografie: Megan Wynn Photography // Květinářství: Carolyn’s Flowers

Kulaté kytice

Kulaté kytice jsou jedním z nejoblíbenějších stylů svatebních kytic a jsou vázány do těsného tvaru s malým nebo žádným olistěním. Kulaté kytice vypadají úchvatně s jedním druhem květin, jako jsou růže nebo pivoňky. Nebo si vyberte výběr květů, ale všechny ve stejné barvě.


Fotografie: Rochelle Cheever // Květinářství: Noosheens

Kaskádové kytice

Kaskádové kytice mají vodopád květin a zeleně směřující k podlaze. V dnešní době se obvykle vyskytuje spousta zeleně, jako je vinná réva a eukalyptus, a vypadají obzvláště pěkně s náladovými nebo boho svatebními šaty.

Fotografie: Molly+Co // Květinářka: Breanna Jane Botanicals

Ručně vázané neformální kytice

Uvolněné ručně vázané svatební kytice se v posledních letech staly velmi populárními a jsou ideální pro venkovní svatby, svatby v boho a rustikálním stylu. Květiny, které vypadají jako čerstvě utržené z louky nebo zahrady toho rána, jako jsou pivoňky, růže nebo polní květiny, vždy dobře poslouží. Stonky jsou ponechány odhalené a svázané stuhou nebo krajkou.


Fotografie: Meghan Baskin // Plánovač/Místo/Květinářství: Sandals Ochi Beach Resort

Asymetrické kytice

Asymetrické kytice jsou ideální pro nevěsty, které preferují něco trochu svérázného a neobvyklého. Jak byste očekávali, tato kytice má nestrukturovaný tvar s jednou stranou vyšší nebo větší než druhá. Asymetrická kytice může být vytvořena z jakéhokoli druhu květů, ale funguje obzvláště dobře s velkými květinami a architektonickými listy.

Zamyslete se nad barvou vaší kytice.

Je důležité, aby vaše květiny ladily s barvou vašich šatů. Pokud se rozhodnete pro bílé květy, ujistěte se, že mají správný odstín bílé, zvláště pokud máte na sobě slonovinové nebo krémové šaty. A šaty ve světle zlatém, růžovém nebo šampaňském odstínu fungují jen s určitými barvami. Vezměte si s sebou vzorník látky na svatební šaty do květinářství a také vzorník šatů pro družičku. Vaše květinářství tak může doporučit květiny, které dokonale doplňují vaše barvy.

Vyberte si sezónní svatební květiny.

Jakmile se rozhodnete pro tvar a styl vaší kytice, musíte si vybrat květiny. Spousta květů je k dispozici po celý rok, protože jsou dováženy ze zámoří. Ale z hlediska nákladů a životního prostředí se vyplatí zvolit květiny, které jsou ve Spojeném království v sezóně. Na jaře kvetou krásné sasanky, měsíčky a konvalinky. Zatímco velké, odvážné květiny jako hortenzie, chryzantémy, kosmos, lilie a slunečnice kvetou v létě a růže budou kvést ještě v říjnu.

Čerstvé květiny nepoužívejte vůbec.

Zelené listy, peří, sušené květiny, plstěné květiny, bobule, krajky, papír, brože a dokonce i pomlázky jsou pro kytice stále oblíbenější. Zaručeně to bude řeč a samozřejmě tento typ kytice vydrží déle než týden. Smíchejte nekvětinové prvky se svými květinami. Nebo se obejděte úplně bez květů.

Spolupracujte se svým květinářstvím.

Jakmile budete mít nástěnku Pinterest plnou svých oblíbených stylů, tvarů a barev, promluvte si se svým květinářstvím. Nechte se jimi vést, protože jsou to odborníci a dokážou vám poradit, které květiny budou v daném ročním období k dispozici a jaké budou vyhovovat vašemu preferovanému tvaru kytice. Dobří květináři mají tendenci být zamluveni velmi rychle. Spojte se se svým květinářstvím 6-12 měsíců před velkým dnem.

Tento kousek vám přinesli odborníci na https://www.ashbarton.com. Pro více informací prosím kontaktujte jayna@authoritycom.com.


Palladium - 700x700

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.