Průvodce plánováním útěku v Alpách [Updated for 2023]

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Chcete naplánovat tu nejromantičtější a nejepičtější svatbu? Ať už sníte o letním útěku ve švýcarských Alpách nebo o zimní svatbě v lyžařských střediscích rakouských Alp, tento plánovací průvodce vás pokryje!

Plánování útěku v Alpách

Alpy tvoří nejvyšší a největší pohoří v Evropě, které se táhne přes 8 zemí: Rakousko, Francii, Německo, Itálii, Lichtenštejnsko, Monako, Slovinsko a Švýcarsko. Většina alpských komunit stále oslavuje aspekty svých tradičních kultur, přičemž ve většině oblastí je nadále prominentní zemědělství a řezbářství. Alpy jsou také známé svými ikonickými vrcholy, jako je Mont Blanc a Matterhorn, a také špičkovými zimními sporty a turistikou.

Můžete se legálně oženit v Alpách?

Většina alpských zemí v Evropě umožňuje uzavření manželství nerezidentům, v některých je to však mnohem složitější než v jiných. Jako člověk, který sám měl svatbu v destinaci v Evropě, jsem zažil byrokracii, která připravuje všechny vaše papíry na svatbu v jiné zemi, než ze které pocházíte. I když je naprosto možné, že to všechno zvládnete sami, ze zkušeností (moje i řady mých párů) jsem se naučil, že pokud chcete proces zcela bez stresu, je nejlepší najmout si místního svatebního plánovače, který vám s přípravou pomůže. Ujistěte se, že máte všechny správné dokumenty a že se skutečně smíte oženit. Pokud to stále zní jako příliš velký problém, asi 70 % mých párů se skutečně rozhodne podepsat povolení k manželství zpět ve své domovské zemi a místo toho se rozhodnou pro symbolický obřad v Alpách. Na konci tohoto příspěvku jsem propojil své oblíbené svatební plánovače v Alpách 🙂

Horský svatební obřad v Dolomitských Alpách v Itálii od Wild Connections Photography

Svatba ve francouzských Alpách

Ve Francii je sice možné uzavřít sňatek legálně, ale před uzavřením manželství tam musíte mít bydliště alespoň 40 dní. Pro mnoho párů to není možnost, takže většina se místo toho rozhodne pro osobnější obřad vedený celebrantem nebo jednoduchý útěk.

Svatba v rakouských Alpách

Rakousko nemá pro uzavření sňatku žádné požadavky na trvalý pobyt. Své papíry musíte předložit místnímu Standesamt (registrátorovi) před datem svatby. Právní obřad provádějí v němčině na místní matriční kanceláři, takže pokud nemluvíte německy, možná budete potřebovat překladatele. Někteří matrikáři jsou docela pohodoví a nechají vám mít vlastního překladatele, nebo vám přeloží sami, jiní (zejména ve velkých městech) vyžadují soudního překladatele. Jen malá část měst má místa mimo matriku, kde budou obřady konat, ale v některých oblastech je možné legální obřad uskutečnit na horské chatě (k jakým se dostanu později).

Horská svatba s ovcemi v rakouských Alpách od Wild Connections Photography

Svatba v Itálii

Itálie také umožňuje nerezidentům uzavřít sňatek. Podobně jako v Rakousku musíte před datem svatby předložit dokumenty místním úřadům. Ve většině oblastí v alpských regionech obřad vede místní starosta v italštině nebo němčině (podle toho, ve které provincii se nacházíte). Mnoho oblastí nabízí možnost uzavřít sňatek na schváleném venkovním místě, pokud nejste naštvaní na myšlenku svatby v kanceláři starosty, a některé z nich jsou opravdu krásné.

Chcete-li se dozvědět více o svatbě v italských Alpách a Dolomitech,
přečti si tohle Průvodce útěkem Dolomit

Svatba ve Švýcarsku

Nerezidenti mohou mít legální svatební obřad ve Švýcarsku. Na rozdíl od většiny ostatních evropských zemí se však může lišit město od města, takže opravdu záleží na tom, kde se chcete ve Švýcarsku vzít. Ve Švýcarsku za vás svatební plánovač nemůže předložit dokumenty na místní matriční úřad. Místo toho je musíte podat na švýcarském velvyslanectví nebo konzulátu.

Obřad útěku v italských Alpách od Wild Connections Photography

Svatba v Německu

Německo sice umožňuje cizincům legálně se tam oženit, ale stejně jako Francie má požadavek na minimální pobyt, který je 21 dní. Mnoho cílových párů se proto rozhodne pro symbolický obřad nebo intimní čtení slibu.

LGBTQIA Svatby V Alpách

Manželská rovnost bohužel ještě nedosáhla celé Evropy, ale do některých alpských zemí se dostala. Rakousko, Německo a Francie podporují rovnost manželství. Většina ostatních alpských zemí uznává civilní svazky, ale ne sňatky párů stejného pohlaví.

Letní svatby v Alpách

Obřad útěku ve švýcarských Alpách od Wild Connections Photography

Léto v Alpách může vykouzlit vize Sound of Music nebo pěší túry na malebné horské chaty. Možná vás to nutí přemýšlet o bujných alpských loukách a cinkajících kravských zvoncích, mužích v lederhosen a ženách v dirndlech. Léto v Alpách je kouzelné. Louky jsou svěží a zelené, plné divokých květin. Krávy, ovce a kozy se často volně potulují po horských pastvinách. V každém směru je úžasná turistika, cyklistika a horolezectví. Nemluvě o přívětivých horských chatách, které vám po dlouhém dni prozkoumání podávají domácí, místní produkty.

Zimní svatby v Alpách

Seefeld Svatební polibek nevěsty a ženicha pod lanovkou, která dopravuje hosty nahoru na sjezdovku od Wild Connections Photography

Svatby na lyžích a snowboardu

Ano – na lyžích a snowboardu se můžete vdát, pokud chcete! Doprovázel jsem mnoho párů na jejich svatební den, když vyrazili na sjezdovky. Někteří se rozhodnou přijet stylově a rozhodnou se na svůj ceremoniál lyžovat, zatímco jiní si nechají vyrazit na sjezdovku, dokud neřeknou, že ano. Lyžařské svatby v Alpách mám nejraději. Vždyť co je lepšího než lyžařský výlet? Využijte svůj svatební rozpočet k zaplacení lyžařského zájezdu a svatby na svazích! A pokud přemýšlíte o útěku, líbí se mi myšlenka lyžařského útěku, kde se stáhneme z kůže nebo na sněžnicích na krásné odlehlé místo, kde si můžete říct svůj slib. Nezní to zatraceně dokonale?

Fotografování svatebního páru na lyžích v Axamer Lizum od Wild Connections Photography

I když se vám ve svatební den nechce vyrazit na sjezdovky, zimní svatba v Alpách je tak krásná. Lesknoucí se sníh, útulné horské chaty s výhledem na vířivku a zasněžené vrcholky hor, kam až dohlédnete, jsou nezapomenutelným svatebním zážitkem v Alpách.

Klikněte zde pro průvodce plánováním zimní svatby v lyžařském středisku.

Svatební místa v Alpách

Svatební místa a chaty v Rakouských Alpách

Rössl Alm (možný právní obřad)
Hohe Mut Alm (možný právní obřad)
Berggasthoff Tenn (možný právní obřad)
Maierl Alm
Ahornhütte (možný právní obřad)
Toni Alm
Kristalhütte
Wedl Hütte
Lyžařské muzeum Restaurant St Anton
Pitztal Glacier Cafe 3440 (možný právní obřad)
Ice Q Sölden (možný právní obřad)

Horská svatba v Kitzbühelu v Rakousku v Maierl Alm od Wild Connections Photography

Italské Alpy a Dolomity Svatební místa a chaty

Chata Col Pradat
Rifugio Scoiattoli
Rifugio Lagazuoi
Pine Lodge Dolomites
Horská chata San Lorenzo
Chata Pia
Chata Zeno
Baita 1697
Restaurace Lago Ghedina
Le Caprice des Neiges
Rifugio Fondovalle/Talschlushütte

Turistika nevěsty a ženicha v Dolomitech od Wild Connections Photography

Svatební místa a chaty ve Švýcarských Alpách

Hamilton Lodge
Chäserrug
Golf Villars
LVF Alpy
Chata Verbier
Schilthorn
Schloss Oberhofen
Iglu-Dorf Zermatt
Wasserngrat
Těžší Kulm
Chez Vrony
El Paradiso
WhitePod
Riffelhaus
Marlenaz
Weidstuebli

Svatba v Seefeldu v Rakousku

Svatební místa a chaty ve Francouzských Alpách

Le Pi-Mai
Super Megeve
La Ferme Du Lac Vert
Le Refuge de Montenverts
Restaurace Aguille du Midi
Les Vieilles Luges
Chalet Zannier
Farmhouse Morzine
Le Radaz

Snowboardová svatba na Schmiedhof Alm v Zell Am See Rakousko od Wild Connections Photography

Svatební plánovači v Alpách

Spolupráce se svatebním plánovačem vám může pomoci zbavit se stresu z plánování vaší cílové svatby v Alpách.

Akce amuletů (rakouské, švýcarské a francouzské Alpy)
Haute Weddings (Francouzské Alpy)
Jlenia Costner (Dolomity)
Dreammotions (rakouské Alpy)
Svatby plné emocí (rakouské Alpy)

Svatební kameramani v Alpách

Příběh vašeho dne

Chcete vidět skutečné svatby a útěky v Alpách?

Lezecký útěk v italských Dolomitech
Turistický útěk V Dolomitech
Snowboardová svatba
Svatba na horské chatě v rakouských Alpách

Jste připraveni začít své dobrodružství?

Kontaktujte mě ještě dnes a začněte plánovat svou svatbu v Alpách

*** Připnout tento příspěvek ***

Průvodce plánováním svatby v Alpách od Wild Connections Photography

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.