Pěší útěk na Faerských ostrovech

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Bailey & Joseph si dali záležet na tom, aby se v roce 2019 vydali na pěší útěk na Faerské ostrovy. A vše bylo naplánováno tak, aby se stalo v roce 2020. Měli mít právní obřad v Torshavnu a pak jsme měli v plánu vyrazit na společné dobrodružství. . A po obou stranách jejich útěku by byla turistika. Spousta turistiky. Pak ale přišla globální pandemie. Původně byl jejich útěk plánován na říjen 2020 a málem se tak stalo. Faerské ostrovy se jednou uzavřely a znovu otevřely. Ale týden předtím, než měli odletět, se věci opět uzavřely. Tak jsme čekali. A čekal. Četné e-maily tam a zpět diskutovaly o alternativních datech a také o alternativních místech. Mezitím legalizovali své manželství útěkem ve Skotsku, ale stále čekali na své útěkové dobrodružství. V dubnu 2022 jsme se konečně mohli dostat na Faerské ostrovy. A můj bože, stálo to za to čekat. Měli jsme celé tři dny nádherného počasí (ačkoli nejsem zvyklý vidět Faerské ostrovy s jasnou modrou oblohou) a prozkoumali jsme několik neuvěřitelných míst.

Nyní je čas, aby Bailey & Joseph vyprávěli svůj příběh:

Jak jste se zasnoubili?

Byli jsme na výletě v Norsku a měli jsme v plánu kratší místní túru poblíž Bergenu, kde jsme byli ubytovaní. Dosáhli jsme vrcholu a já jsem sestupoval z vysoké skály poté, co jsem pózoval se stanovištěm, a tehdy se mě Joseph zeptal.

Nějaké vtipné historky, které vedly k vašemu útěku?

Nyní, když se zdálo, že se cestování vrátilo do určitého smyslu pro normálnost, se nyní můžeme ohlédnout zpět a trochu se zasmát tomu, jak chaotická doba k této cestě vedla.

Jak jste se rozhodli pro své umístění?

Předtím jsme mluvili o tom, že oba chtějí cestovat na Faerské ostrovy jako na nejlepší destinaci na našich seznamech cestovatelů. Při pohledu na tradiční svatební proces a čtení smluv o místě konání a drobným písmem o omezeních a nákladech to prostě nesedělo a oba jsme měli pocit, že to prostě nezní vzrušující nebo příjemné. Tak jsme si řekli: “Proč neutéct a nenechat to mezi dvěma lidmi zapojenými do skutečného manželství, my?!” a pak si pomyslel: “Proč neutéct někam do nového, když milujeme cestování!” proto jsme zahájili průzkum zemí, které pořádají mezinárodní svatby, mají jednodušší proces papírování a byly uznávány také ve Spojeném království/USA. To byly Faerské ostrovy! Kvůli COVIDu jsme se nakonec vzali ve Skotsku místo v Dánsku, ale přesto jsme to chtěli oslavit na Faerských ostrovech fotkami.

Jaké byly největší výzvy, kterým jste čelili při plánování svatby/odchodu?

Oh, velká radost z COVID-19. 🙂
Náš útěk byl zrušen týden předtím, než jsme měli letět kvůli mezinárodním omezením zavedeným Dánskem. Vydrželi jsme na cestě a doufali, že rok 2021 bude rokem, ale toto krátké okno příležitostí k cestování se docela rychle zavřelo. Přišel rok 2022 a měl to být náš rok, abychom konečně odjeli.

Jaký je tvůj oblíbený moment/vzpomínka ze dne?

Celý den byl prostě neuvěřitelně nezapomenutelný. Jen být spolu, objevovat nová místa a vidět úžasné výhledy zůstane navždy v našich vzpomínkách. Místní učitel a jeho žena, kteří nás pozvali do svého domu a nabídli nám nějaké tradiční faerské jídlo, byli pěkným malým vrcholem, protože si myslíme, že byli z toho, že jsme tam byli, více nadšení než my!

Je něco, za co jsi opravdu rád, že jsi to udělal? Nebo ne?

Jsme tak rádi, že jsme počkali! Zvažovali jsme plán B, C atd., protože cestovní omezení v nás neustále způsobovala trochu zoufalství, že se vůbec někdy dostaneme na Faerské ostrovy. Jsme také rádi, že jsme zvolili možnost útěk a fotografie, protože to pro nás budou vzácné památky.

Co byste poradil ostatním párům, které plánují svatbu?

Tento den je pro vás a vašeho partnera, abyste zažili milující milník ve vašich společných životech – dělejte to, co chcete dělat VY. Rodina a přátelé přirozeně chtějí být u toho, aby váš velký den oslavili s vámi, a pokud s nimi chcete tento okamžik sdílet, udělejte to. Pokud to chcete zachovat intimně a pozvat do svého života jen pár vyvolených lidí, udělejte to. Pokud CHCETE zůstat ještě intimnější a mít den jen pro sebe a nikoho jiného, ​​udělejte to. Toto je VÁŠ den, takže nepodléhejte tlakům očekávání a názorům ostatních, protože VÁŠ den není sloužit ostatním, ale oslavovat jeden druhého a lásku, kterou oba sdílíte.

Relaxujte a buďte flexibilní!! Vždy se to snadněji řekne, než udělá, když jde o něco tak důležitého a smysluplného, ​​z čeho jste také nadšení. Stres, který si sami způsobíte, však ztlumí vaši náladu, může negativně ovlivnit váš den, to, jak se cítíte a jak vypadáte na fotkách. Může vám také nyní umožnit plně přijmout zážitek z vašeho výjimečného dne a vašeho okolí naplno. Věci nejsou nikdy dokonalé a život si opravdu užívá házení zakřivených koulí všech typů, takže pochopení toho a otevřenost k přijetí a práci kolem těchto věcí zachází tak daleko.

A jako vždy čtěte drobné písmo! Některé drobné písmo při svatbě v zahraničí bylo šílené! Nebojte se pátrat nebo se zeptat místních, jestli nenajdete někoho, s kým byste mohli komunikovat. Někomu z místní faerské vlády jsme poslali e-maily s mnoha dotazy a nejenže byla neuvěřitelně milá a nápomocná, ale díky našemu rozhodnutí jsme se cítili mnohem lépe a byli jsme si jisti, že pro tento velký den máme vše v pořádku.

Jaké zdroje plánování svatby jste použili při plánování svého útěku (pokud nějaké)? (Instagram, Pinterest, svatební blogy, časopisy atd.)

Prozkoumali jsme Faerské ostrovy z hlediska pravidel pro pěší turistiku, sňatků a všeho, co může ovlivnit náš den. Také jsme právě zkontrolovali s místními vládami uznání oddacího listu. Prozkoumali jsme cestovatelské fotografy (a jednoznačně našli toho nejlepšího!). Zbytek naší cesty byl trochu neplánovaný a spontánní, ale některá místa jsme poznali z turistických webů a informací sdílených Cat.

Co se vám na práci s Cat líbilo?

Nedokážeme vyjádřit slovy, jak neuvěřitelná byla naše zkušenost s Cat, protože by jí neudělali žádnou spravedlnost. Cat je naprostá dokonalost a ohromila nás. Její talent sám o sobě vypovídá o nádherných snímcích zachycených, zatímco její krásná osobnost září ode dne, kdy se s ní setkáte. Při zachování profesionality z ní vyzařuje vřelost, laskavost a pokora, která uklidňuje i ty nejnešikovnější páry a nutí je cítit se jako glamour modelky. Zatímco dva roky řešila tolik omezení COVID, byla s námi na každém kroku, díky čemuž jsme se cítili o to jistěji a optimisticky, dokud jsme KONEČNĚ nemohli odcestovat do naší vysněné destinace.
Páni, s jakým výjimečným člověkem jsme měli tu čest sdílet tuto zkušenost jednou za život.

Její králíčci jsou také roztomilí!

Kredity

Hotel – Hotel Føroyar
Restaurace – The Tarv
Bar – Mikkeller

Chcete se dozvědět více o útěku na Faerských ostrovech nebo jinde v Evropě?

Nejlepší místa k útěku v Evropě

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.