Nejkrásnější místa pro pěší turistiku v rakouských Alpách

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Opravdu věřím, že rakouské Alpy mají jedny z nejlepších míst pro pěší turistiku v celé Evropě. Vím, že páry, se kterými pracuji, nechtějí turistický zážitek na stejných místech, kde natáčí každý instagramový influencer. Moje páry za mnou chodí, protože chtějí autentičtější dobrodružství v horách.

Chtějí zažít hory tím nejčistším způsobem.

Chtějí objevovat místa, která je těžké najít, pokud nevíte jak.

Chtějí vědět o místních tajemstvích.

Neutíkají kvůli jediné fotce na slavné pamětihodnosti. Jsou v něm pro syrovost zážitku, protože tak spolu strávili všechny své nejlepší časy. A jejich útěk bude zatím nejlepší!

Od roku 2011 žiji v Alpách, od roku 2015 jsem fotograf na útěku a letos na jaře si dodělám certifikaci horského průvodce. Tato nová certifikace znamená, že konečně mohu vést své páry na některá z nejúžasnějších míst v celých Alpách.

Níže se s vámi podělím o některé z mých oblíbených útěk v rakouských Alpách pro jednodenní a vícedenní útěky v regionu Tyrolsko.

Máte-li zájem o útěk v některé z těchto lokalit, můžete se u mě objednat na konzultaci, kde se dozvíte více.

Proč Rakousko? Za prvé, Tyrolsko je můj domov a miluji ho. Myslím, že tady máme jedny z nejkrásnějších alpských scenérií, a tak často můžete vyrazit na pěší túru a na stezkách míjet jen pár lidí. I když trávím více než 50 % svého času v Dolomitech a myslím si, že je to dechberoucí, skutečně tam dole vidím účinky přehnané turistiky. Chci podpořit udržitelnější cestování tím, že zavedu lidi ke skrytým drahokamům v Rakousku, které nejsou tak přeplněné, ale přesto neuvěřitelně krásné, a umožním vám zažít chvíle klidu, klidu a údivu, které může přinést osamělost v horách.

8 nejlepších míst v Rakousku pro váš útěk

Denní túry v Rakousku na celodenní útěk

Duo alpských jezer

Místo: V Rakousku, ale blízko německých hranic, je to ohromující túra nejen k jednomu, ale ke dvěma krásným alpským jezerům.

Výšlap: 8,5 mil (ven a zpět), převýšení 2000 stop.
Túra je středně náročná a zabere asi 6 hodin tam a zpět, pokud ji provedete za jediný den. Dá se rozdělit na 2 dny a ubytovat se můžete v horské chatě u horního jezera.

Chata: Chata nemá soukromé pokoje, pouze společné pokoje, ale odměnou je výhled na východ a západ slunce.

Roční období: červen – říjen

Ustupující ledovce

Místo: Hluboko v ledovcovém údolí v Tyrolsku, 1,5 hodiny od Innsbrucku. Tento ledovcový jazyk smutně rychle taje, takže na jeho spatření nemusí zbývat mnoho let. Tato túra vás zavede až na okraj ledovce, blízko ledu.

Výšlap: 4,5 mil (ven a zpět), převýšení 1700 stop.
Túra je středně náročná a zabere asi 6 hodin tam a zpět, pokud ji provedete za jediný den. Dá se rozdělit na 2 dny a ubytovat se můžete v horské chatě u horního jezera.

Roční období: červen – říjen

Jezera a svišti

Místo: Ledovcové údolí poblíž Innsbrucku

Výšlap: 5,9 mil (ven a zpět), převýšení 2345 stop.
Túra je ohromující, na úpatí ledovce, jak kolem vás hřmí tající voda v řekách a vodopádech a v dálce hvízdají svišti. Je možné se ubytovat na horské chatě na nedalekém ledovci a vydat se první den k dalšímu jezeru a druhý den projít přes toto jezero na cestě zpět do údolí. Možnost chaty nabízí možnost využít pro část výstupu lanovku, čímž se ušetří téměř 1000 stop převýšení. Ušlapaná vzdálenost zůstává podobná.

Roční období: červenec – říjen

Výlet z města do západu slunce

Místo: Lyžařské středisko do Innsbrucku

Výšlap: 5,4 mil (ven a zpět), převýšení 2380 stop.
Túra je krátká a strmá po široké štěrkové cestě, která je v zimě sjezdovkou. Ale vaše úsilí je odměněno neuvěřitelným výhledem na západ slunce nad údolím. Když se vydáte zpět dolů ve tmě, čelovky jsou pro tuto túru nezbytné, protože na temných pastvinách kolem vás slyšíte zvonění krav.

Roční období: červen – říjen

Vícedenní útěky v Rakousku

Následují některé z mých nejlepších výběrů pro dvoudenní útěky s přespáním na horské chatě. Spaní na horské chatě znamená skutečně autentický zážitek z vysokohorské turistiky, včetně toho neuvěřitelného pocitu pozorovat západ a východ slunce vysoko v horách se sotva další duší kolem.

>> Přečtěte si více o zážitcích z pobytu na horské chatě <<

Snídaně s horskými kozami

Místo: Největší rakouský přírodní park, kde si na horských stráních hrají kamzíci a kozorožci.

Výšlap: 6,7 mil (ven a zpět), převýšení 3100 stop.
Tato krátká, ale strmá túra k chatě slibuje cestou úchvatné výhledy. Jakmile dorazíme, můžeme si nechat tašky a prozkoumat dál. Ráno a večer je divoká zvěř aktivní a přibližuje se opravdu blízko k chatě.

Chata: Chata má malý počet soukromých pokojů. Rezervujte včas nebo si vyberte všední den.

Roční období: červen – říjen

Vysokoalpské pastviny

Místo: Túra, co by kamenem dohodil od Innsbrucku, začíná na vysokých alpských pastvinách, kde se v letních měsících pasou zvířata, a stoupá k ledovcům, kde je vidět spousta vodopádů a řek.

Výšlap: 4 míle (ven a zpět), převýšení 1335 stop
Túra je středně náročná a trvá asi 2,5 hodiny v každém směru, takže po příchodu k chatě zbývá čas na další prozkoumání.

Chata: Chata byla nedávno modernizována a je jednou z mála, která má omezený počet soukromých pokojů a wifi. Nabízí také přepravu zavazadel, takže nemusíte nosit všechny své věci, což je obrovské plus!

Roční období: polovina června – začátek října

Vysoké nadmořské výšky a ledovcové krajiny

Místo: Úžasné ledovcové údolí nedaleko Innsbrucku.
Tato vysokohorská túra je pro páry, které chtějí být ve vysokých horách obklopené ledovci, aniž by potřebovali technické horolezectví.

Výšlap: 2,5 míle (ven a zpět), převýšení 1050 stop
Samotná túra je krátká, trvá asi 2 hodiny v každém směru, protože většinu nadmořské výšky provádí řada lanovek, ale vysoká nadmořská výška a skalnatý terén znamená, že jedete pomalu a kocháte se výhledy.

Chata: Chata nemá soukromé pokoje, pouze společné pokoje, ale odměnou je výhled na východ a západ slunce.

Roční období: červenec – září

Svět vody a ledu

Místo: Ohromující údolí poblíž Innsbrucku, kde minete vodopády, objevíte horské jezero a ledovec.

Výšlap: 6,5 mil (ven a zpět), 2435 ft převýšení
I když je to pro místní rodinná túra, nelze ji brát na lehkou váhu, protože terén není náročný, ale v několika úsecích je strmější. Uprostřed cesty na zastávku na oběd je chata, a jakmile dorazíme do chaty na noc, můžeme si nechat zavazadla a pokračovat k ledovci nebo k hlubokému tyrkysovému jezeru.

Chata: Chata má 3 soukromé pokoje, ale ty se zarezervují rychle, protože je to na oblíbené trase od chaty k chatě.

Roční období: konec června – září

Jaký je verdikt? Přiměl jsem tě zamilovat se do Rakouska?

Pokud máte zájem o útěk v jedné z těchto lokalit nebo v některé z mnoha dalších neuvěřitelných lokalit, které vám mohu navrhnout, můžete si se mnou domluvit konzultaci, kde se dozvíte více.

Související čtení:

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.