Balící seznam útěku – Vše, co si musíte pamatovat pro svou horskou svatbu.

Zřeknutí se odpovědnosti – Některé příspěvky na tomto webu obsahují přidružené odkazy. Mohu získat malou provizi bez dalších nákladů pro vás, pokud provedete nákup pomocí mých odkazů, které téměř jistě využiji k nákupu dalších lyží a horolezeckého vybavení.

Balení za dobrodružstvím je jednou z nejvíce vzrušujících věcí. Nic neříká „konečně se to děje“ tak, jako když si vše potřebné zabalíte do batohu nebo kufru a zapnete zip.

Ale buďme na chvíli upřímní, může to být také pořádně stresující! Je toho tolik, co je třeba vzít s sebou, a přidat k tomu detaily o útěku, sliby a prsteny, a je zde velká zodpovědnost, aby to bylo správně.

Tento blog jsem napsal proto, abyste měli představu o věcech, které párům doporučuji sbalit, a pár komentářů, na co si dát pozor. Doufám, že to bude perfektní společník, když plánujete svatbu na útěku, a také jako kontrolní seznam, až budete připraveni začít balit.

Balení na letní turistický útěk

První věcí, na kterou je třeba myslet, je oblečení, které může v létě v alpských údolích dosáhnout až 35 stupňů (°C), takže tenká košile, která vám zakrývají paže a ramena, jsou dobrý nápad. Také krém na opalování: ve výšce se spálíte rychleji, takže i krátká doba pobytu na slunci může v den útěku způsobit humří vzhled. Počasí ale může být stále opravdu proměnlivé, dokonce i v létě budete chtít zabalit spoustu vrstev a nepromoků.

Kromě oblečení můžete v závislosti na trase potřebovat speciální vybavení na túru, jako je čelovka, helma nebo via ferrata. To ale poznáte, až budete plánovat trasu.

A samozřejmě budete potřebovat adekvátně velký a pohodlný batoh, do kterého se vám vše vejde. Batoh je dobré si před cestou vyzkoušet, nebudete tak trávit útěk nečekanými bolestmi zad. Také doporučuji, až budete mít všechny věci pohromadě, zabalte si je doma do batohu a otestujte váhu. Možná zjistíte, že se svléknete a necháte nějaké nepodstatné věci venku, když budete muset batoh nosit déle než 10 minut.

Balení na jednodenní výlet

Bez ohledu na to, zda se jedná pouze o krátkou nebo delší denní túru, existuje několik nezbytností, které s sebou budete muset mít na jednodenní pěší túru.

I když to může být váš svatební den, měli byste se zabalit, jako byste se vydali na celodenní túru – tím myslím sbalení toho nejnutnějšího na den v horách:

Plus cokoli navíc, co byste mohli potřebovat speciálně pro váš útěk, jako například:

 • Malá kosmetická taštička s věcmi na retušování / kartáč na vlasy / sponky atd
 • Vaše svatební šaty se opatrně srolovaly do suchého sáčku/plastové vložky, pokud v nich nechodíte
 • Slibové knihy, prsteny
 • Kytice nebo květiny (volitelné)
 • Piknikové položky (volitelné)
 • Čelovka, pokud jde o túru při východu nebo západu slunce

Balení na vícedenní turistiku

Pokud jde o vícedenní útěky, je ještě pravděpodobnější, že váš seznam bude záviset na vaší trase a na tom, kde se zdržujete. Pokud se někde usadíte a každý den se odtud vydáte na pěší túru, budete potřebovat podobné vybavení jako na jednodenní útěky. Pokud plánujete výlet od chaty k chatě, je třeba vzít v úvahu několik dalších věcí:

Pokud jde o noclehy na horské chatě, je příjemné mít čerstvě převlečené oblečení, ale vše, co si sbalíte, musíte ve většině případů nosit s sebou na horu i dolů. Osobně jsem přešel na merino, protože mohu nosit stejnou košili 2 dny, aniž by to zapáchalo. Podle mých zkušeností je lepší mít na sobě stejné oblečení 2 dny po sobě a být připraven to trochu „zdrsnit“, než se přecpat náhradním oblečením, ale být mizerný a neužít si túru, protože je váš batoh příliš těžký.

Balení na zimní útěk

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba pamatovat při výběru vybavení a oblečení na zimní útěk, je, že vás musí udržet v teple a bezpečí. Teploty v Rakousku mohou klesnout až k -15 °C a často se s mrazivým větrem cítí ještě chladněji.

Mít spoustu vrstev je důležité, včetně vrstev, které můžete nosit pod svatební šaty nebo si je obléct přes vršek, pokud to počasí vyžaduje. Budete také chtít vyzkoušet materiály odvádějící pot jako základní vrstvy, protože vás udrží mnohem teplejší.

Obuv je také nezbytná pro to, abyste byli v bezpečí (a měli se skvěle) na horách. Na stezkách se často může dostat udusaný sníh a led, a přestože jsou na některých místech potřeba sněžnice nebo mačky, všem svým párům bych doporučil stabilní boty, jako jsou turistické boty s nášlapem.

Dvě nevěsty stojí ve sněhu u dřevěné horské chaty v Dolomitech na obřadu útěku

Seznam balení zimního útěku

Ať už se chystáte vyrazit na sjezdovky na lyžích a prkně, nebo se vydáte na epické dobrodružství na sněžnicích, určitě si s sebou budete chtít vzít několik věcí:

Další věci, které si s sebou vzít na výlety na sněžnicích:

 • Důležitý je především dobře padnoucí batoh. Volné ruce k používání tyčí vám mohou skutečně pomoci s rovnováhou, zvláště pokud máte také svatební šaty.
 • Sněžnice (s dobrými voděodolnými turistickými botami)
 • Trekingové hole (Obvykle je dostanete, když si půjčíte sněžnice, ale můžete si přinést i své vlastní, zvláště pokud máte hole se sněhovými košíky.)
 • Mapa a telefon
 • GPS navigace/GPS hodinky (volitelné)

Další věci, které si s sebou vzít lyžování/snowboarding:

Obecné položky balícího seznamu, na které nechcete zapomenout

Kromě vašeho aktivního vybavení a turistických bot existuje několik nezbytností, které si budete chtít sbalit a vzít s sebou. Ať už jde o personalizované detaily, které jste si na den připravili, nebo cestovní doklady, které potřebujete, abyste se tam dostali.

Podrobnosti o útěku k zapamatování

 • Slibové knihy
 • Dárky pro sebe navzájem
 • Pohlednice a dopisy od rodiny a přátel
 • Jakékoli znaky nebo dekorace
 • Vaše prsteny

Pokud hledáte tipy a rady ohledně podrobností o útěku a kde je koupit, napsal jsem na blog příspěvek s některými z mých oblíbených doporučení.

Právní věci k zapamatování

 • Vstupenky, cestovní peníze (spousta horských chat přijímá pouze hotovost), doklady o pasových vízech
 • Cestovní údaje a vstupenky
 • Podrobnosti o dovolené/ubytování/půjčovně lyží
 • Podrobnosti o pojištění
 • Příslušné dokumenty, pokud máte právní obřad, když jste pryč.

Doufám, že vám tento blog pomohl najít vše, co potřebujete, a připravit se na svou velkolepou svatbu z útěku. Dejte mi vědět, pokud si myslíte, že bych měl do seznamu ještě něco přidat.

A jestli se chystáš na útěk se mnou, nemůžu se dočkat, až tě tam uvidím!

Související čtení

Uložit tento příspěvek

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.